ثبت شده در پایگاه وزارت ارشاد

خودنمایی زنان و دختران بدحجاب در خیابانهای تهران / عکس

خودنمایی زنان و دختران بدحجاب در خیابانهای تهران / عکس ...


فارس: فصل تابستان با گرمای طاقت‎فرسایش زمان مناسبی برای خودنمایی افراد فرصت‌طلب فراهم می‌کند؛ افرادی که گرما را بهانه قرار داده و با لباس‌های نامناسب و دور از شأن یک انسان در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند ولی تلاش‌های نیروی انتظامی تا حدی قوت قلب و آرامش دهنده خانواده‌ها شده است.

بقیه + عکس ها در ادامه مطلب …

این روزها به گوشه و کنار خیابان‌های پایتخت که چشم می‌اندازی، مانکن‌هایی عجیب جلوی چشم‌ها ظاهر می‌شوند؛ مانکن‌هایی از جنس آدم که زیر لعاب آرایش‌های غلیظ گم شده‌اند و انگار خودشان نیستند.
گاهی اوقات چهره‌ها آن‎قدر متفاوت از هنجارهای جامعه به نظر می‌رسند که ناخودآگاه چشم‌ها را به سوی خود می‌کشند؛ فرقی نمی‌کند دختر باشند یا پسر، اینجا چهره‌ها آن‎قدر نقاشی شده‌اند که بدون درنگ شخصیت‌های منفی انیمیشن‌های سریال‌های مختلف مانند هری پاتر در ذهن‌ها تداعی می‌شود.

فصل تابستان با گرمای طاقت فرسایش، زمان مناسبی برای خودنمایی افراد فرصت طلب فراهم می‌کند؛ افرادی که گرما را بهانه قرار داده و با لباس‌های نامناسب و دور از شأن یک انسان در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند.
حضور این افراد با تیپ‌های نامناسب حتی اگر برای آنها یک تفریح و سرگرمی بوده یا بر اساس ماهیت سنشان باشد، ترویج بی‌بند و باری توصیف می‌شود و اینجاست که نگرانی خانواده‌ها مطرح می‌شود و ترسی بر دل والدین حاکم می‌گردد.

حتی گاهی خانواده‌ها نگرانی خود را در این خصوص نشان داده و خود با این افراد برخورد می‌کنند ولی این گروه انگار بی‎توجه به آنچه اطرافشان می‌گذرد یا شاید بر اساس برنامه‌ریزی قبلی، به حرکات شنیع خود ادامه می‌دهند و در خیابان‌های تهران رژه می‎‌روند و خودنمایی می‌کنند.

آنچه مسلم است مسئله حجاب و رعایت شئونات اسلامی امری مهم در کشور است، در واقع حجاب ریشه در آیات نورانی قرآن و روایات ائمه علیهم السّلام دارد که برای گسترش این مهم، باید کار فرهنگی صورت گرفته و از بدحجابی که توسط افراد سودجو در جامعه افزایش یافته، جلوگیری کرد.
وقتی در خیابان‌های پایتخت رفت و آمد داریم، دیگر نمی‌توانیم برخی از پسران را از دختران تشخیص دهیم چرا که پسران با برداشتن و شیطانی کردن ابرو‌ها، بلند کردن موهای خود و استفاده از زیورآلات و گاهی آرایش صورت تظاهر به دخترنمایی می‌کنند و می‌خواهند خود را در ردیف دختران قرار دهند که این امر بسیاری از والدین و شهروندان را نگران کرده و والدین نمی‌توانند در این خصوص مقابل فرزندان خود بایستند و از این مهم “حجاب ” دفاع کنند.

با گذر از کنار پسر‌ان در خیابان‌های پایتخت، پیراهن‌هایی که از زور تنگی در حال پاره شدن است، به چشم می‌خورد گویی آن‏قدر کوتاه است که احساس می‌کنیم که پارچه برای دوخت پیراهن آنها کم آمده است؛ از سوی دیگر این روزها دختران با لباس‌هایی به سطح خیابان می‌آیند که انگار تشخیص لباس خانه و بیرون از خانه برایشان سخت بوده است و گویی حفظ حریم خانه و بیرون از خانه در نسل جدید گم شده است.
در حال حاضر مسئولان به خصوص نیروی انتظامی که متولی امنیت و آرامش هستند در این زمینه گامی برداشته‌اند اما این‌ گام هنوز آن‎چنان محکم نیست.

به عبارت دیگر در این ماجرا تنها یک نفر مسئول نیست بلکه تمام افراد جامعه و حتی خود خانواده‌ها باید در این زمینه قدم‌های بلندی برداشته و با تربیت درست و آموزش‌های مناسب از این معضل که در حال حاضر گریبانگیر جامعه است، جلوگیری کنند. به عنوان مثال صدا و سیما که رسانه‌ای ملی است باید با برنامه‌ها و گفت‌و‌گو‌هایی در زمینه تحکیم عفاف و حجاب، مردم به خصوص جوانان را به این مهم ترغیب کند و از اسلام و سفارش‌های اسلام در این زمینه سخن بگوید.

افراد متخصص باید با ابزاری مناسب مانند رسانه‌ها در خصوص “حجاب ” توضیحات بیشتری داده و روش درست و مناسب این موضوع را از ابتدا به جوانان با سخنانشان آموزش دهند.

صفا گفته :

ببین چه روزگاری شده که اینروزا پاسبان محل باید به خواهر و مادر و زن ادم بگه چه لباسی باید بپوشی


mohsen گفته :

وقتی به اصطلاح مردهای اینا ، هیچ بخاری ازشون بلند نمیشه چاره چیه ؟


بیژن گفته :

اینا که بی حجاب نیستن تشریف بیارین شهرهای شمالی کشور ببینین چه خبره


hb گفته :

آقا مگه خواهر مادر تو هستن اینا؟ خوب تو نگاه نکن بابا اصلا” دلش میخواد بره جهنم به شما چه


omid parvaz گفته :

vaghti dar ghoran umade la ekraho feddin yani dar dine ma hich ejbari nist ma chekareim ke bekhaaim harfi bezanim KHODAVANDE yekta ensano azad afarid va un azade angune ke mikhaahad raftar konad faghat kafist baraye digaran mozahemat nadashte bashad
ke man be shakhse fekr nemikonam in aksa baraye kasi mozahemat dashte bashad


محسن گفته :

به شماچه؟بزاریدآزادباشیم بابا


انصار حزب الله -جلال قربانی نوده گفته :

اللهم عجل الولیک الفرج
مگر نیروهای حزب اللهی مرده ان . ما می گذاریم بشت ولایت خالی بشه.
اگر وضع این طور باشد ما قیام خواهیم کرد . انشاالله


غزاله گفته :

سلام
اصلا به بقیه چه ربطی داره
ما هرجوری که بخوایم میریم بیرون
اگه بقیه خیلی مشکل دارن میتونن به خانوما نگاه نکنن
اگه خیلی چشاشون پاکهههههههه


امیر گفته :

بتوچه دختر مردم چجوری میره تو خیابون هواست به خودت باشه تو حجابت رو رعایت کن تو کار بقیه فوضولی نکن


خواهر گفته :

با سلام چرا از اصطلاحات به توچه استفاده میکنید این جواب امیر اقا و اما جواب غزاله خانم ببخشید ها اقا پسرا که نمیتونن تو خیابون راه میرن چشاشونو ببندن البته من یک دخترم ها ولی دلم برا اقا پسرا میسوزه چه کنم خودم داداش دارم میفهمم


xxx گفته :

خیلی خوب بود


زیبا گفته :

وقتی یک زن جایگاه والای خودش رو نشناسه و ارزش ها تبدیل به ضد ارزش ها بشه و ضد ارزش ها ارزش بشه و یک زن وجودش از یه ده هزار تومنی که میزارتش توی کیفش تا گمش نکنه یا کسی برش نداره کم ارزش تر می شه و شعور بیش تر از این نرسه میشه همین که می بینید …با تشکر از عکسهای خوبتون


محمود گفته :

چرا فکر میکنید هر کی حجابش کامل نیست باید فاسد یا….باشه ما مواظب خودمان باشیم تا هر چیزی را که میبینیم سریع قضاوت نکنیم


vali گفته :

هرکسی به کارخودش باشه کسی به لباس پوشیدن کسی نبایدگیربده


پسرطلا گفته :

ادم بایدشخصیت داشته باشه ولی بنظرمن لباس پوشیدن زیادمهم نیست هرکی با۱چیزی راحته


پسر گفته :

جالب اینجاست با اینکه شوهر و پسر خوب کمه ولی اینها حتی اگه پیشنهاد ازدواج داشته باشند قبول نمی کنند .


پسر گفته :

این چه فرهنگیه و قانون نانوشته که دخترا میگن تا ۳۳ عشق و حال بعد ازدواج .


شقایق گفته :

من بد ترم بابا اینا که مثبتشن!!!


شقایق گفته :

راستی منم ۱۸ سالمه کی گفته تا ۳۳ سال عشقو حال بعد ازدواج؟


خسته گفته :

خدا چشو برای چی گذاشته اگه بی حجاب بود نگاه کن و گرنه چشاتو ببند


tayebe گفته :

آزاد باشید دیگه مثل اون عکس سومی دختره نباشید


سيلوانا گفته :

ازاد باشید تفریح کنید ازرندگی تونم لذت ببرید اما نه اینجوری.یعنی اگه به پسراچراغ سبزنداد نمیشه از زندگی لذت برد


ابوالفضل از قم حافظ قران گفته :

جواب جلال قربانی نوده احتمالا از تهران.آقاجلال نوده کجاست؟شغلت چیه؟حقوقت چقدره؟
پاشو در دکونت رو ببند این حرفا فقط در محضر آقاتون خریدار داره


نيوشا گفته :

اصلا نگاشون نکن.مجبوری از نوک پا تا آخرین نقطه کله شو چک کنی؟به تو چه؟پوشش هر شخص به خودش مربوطه


ارمان گفته :

درود من به برخی از کسور های اسیایی سفر کردم و هر گونه حجابی رو دیدم توی اقوامم افرادی به شدت مذهبی و افرادی غیر مذهبی دارم اما تفاوتی برایم ندارد چون دین هر کسی به من ربطی نداره من مسلمونم اسمون به زمین بیاد هم میمونم واز اسلام دفاع می کنم ولی حجاب اجباری درست نیست خود خدا هم //حتی عبادتشو //اجار نکرد و با منطق وکتاب دین را تفهیم کرد حالا من بشم کاسه ی داغ تر از اش؟


nooshin گفته :

vaghean motasefam vase kasi ke in axa ro az dokhtara migireo be namayesh mizare berin be fekre khodetuno ghiamatetun bashid hame chie in mamlekat doroste faghat hejabe khanuma kharabe?be khodetun biayn lotfan


تیام گفته :

هی دیگه خسته شدیم بابا اینقدر گیر ندید


الی گفته :

ب ما ربطی نداره ووووووووووولی وظیفس گفتنش……………………………………………………………………پ میگیم هووووووی عمو.ی خورده جنبه .دیقن مث عقده ای هاین..


زهرا20 ساله گفته :

خاک بر سرشون ک همه جارو به گند کشیدن
خدا کنه امام زمان هرچه زودتر ظهور کنه همشونو از رو زمین برداره
آآآآآآآآآمممممممممممممممیییییییییینننن


بهار گفته :

بابا بزارید راحت باشیم چ خودنماییییییییی تو عراق همشون ازاد ان و همیشه میگم که خوش به حالشون …


عزی گفته :

بسمه تعالی سلام علیکم قوانین اسلامی باید رعایت شود. به شرطی که از هر سو وبه هر نوع فساد مبارزه کند .خانم سیما مطالبش حق ومنطقی میباشد.طبق قرآن مقدس باید پیاده شود. آفرین اینها نباید به یک نوع فساد حساس باشند. مردهاهم فسادهای فاحشی میکنند که شرم آوراست و باید مچشان را بگیرند.


سروش گفته :

به نام خالق هستی سلام عرض میکنم. این روزها حرف بر سر مبارزه با بد حجابی در هر محفلی است.راهش این نیست که در مجامع عمومی شلوغ بازی در میاورند . ۱-فرماندهان انتظامی باید با درایت و با مشورت با علمای با تدبیر و مرجع تقلید به روشی صحیح و با نرمی وخوشرویی برخورد کنند. ۲_ اگر حکومت جدی می خواهد با فساد مبارزه کند. اول خودشان را اصلاح کنند.۳_ با همه فسادی مبارزه کنند.اعم از دزدی ,جنایت, دستگیری واعدام قاچاقچیان , محتکران مخصوصا سوپریها, بعضی از مردان هرزه وقلدرهایی که غاشق پول و قدرت هستند.


الهام گفته :

به نام خدا سلام نظرات آقای سروش صادق است.در ضمن دلیل بد حجابی خانمها وجود ماهواره هم میباشد.در هر حال راه مبارزه با خشونت و ایجاد شلوغ بازی در میان جمعیت کار بی اساسی است.در قرآن مقدس خداوند به نبی اکرم فرموده است با نرمی وخوشرویی با مردم رفتار کن.


saber گفته :

عجب عکس ای خوبی دارین خیلی خیلی جالبه مرسی


nazanin گفته :

اخه به شماهاچه اصن دوس داریم لخت توخیابونا بچرخیم مشکلیه؟


MFRS گفته :

بابا بزارین دختر پسرا ازاد باشن واسه سختگیری برادراس که پسرای حالا با تصویر رویایی دختر باعث افسردگی و هزار کوفتوزهر مار میشن


ghesar گفته :

خدایش اینها روباید کرد تربیت


MOHAMMAD گفته :

دوستان بیاید ابادان تا بفهمید بد حجابی یعنی جی


جواد گفته :

حضرت زهرا در بین در دیوار جان داد اونوقت ما به همین راحتی از نهی منکر دست بکشیم!


saeid گفته :

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مودبانه گفت:

– ببخشید آقا! من میتونم یکم به خانم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟

مرد که اصلاً توقع چنین حرفی رو نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا پرید و میان بازار و جمعیت، یقۀ جوان رو گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد:

– مردیکۀ عوضی، مگه خودت ناموس نداری…؟ خجالت نمیکشی؟؟

اما جوان،خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی بشه و واکنشی نشون بده، همان طور مودبانهه و متین ادامه داد..

– خیلی عذر میخوام؛ فکر نمیکردم این همه عصبی و غیرتی بشین! دیدم همۀ بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت میبرن، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم، که نامردی نکرده باشم…!
حالا هم یقه مو ول کنین! از خیرش گذشتم!!

مرد خشکش زد… همانطور که یقۀ جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد…

التماس دعا

اللهم عجل لولیک الفرج


farhad گفته :

درسته که ما مسلمانیم و باید در کار دیگران تجسس و فضولی نکنیم اما در فروع دین اسلام نهی منکر وجود دارد. وباید با تذکر دیگران را از گناه بازداریم وبا این استدلال های ضعیف خودتون رو قول نزنید( که به چه کسی ربطی داره من چه لباس هایی میپوشم).


جعفر گفته :

بهار خانم راحتی حق شماست هر کسی اعمالش به خودش مربوطه کسی رو جای کسی دیگه تو قبر نمیذارن که///////////


سمیه گفته :

واقعن متاسفم برای کشوری که زنانش به این صورت خودشون رو بی ارزش میکنن.


حدیث گفته :

به تو چه مگه جواب شد خانم های محترم اول ببین کجا زندگی میکنی و تو کدوم کشوری؟ تو شناسنامت هم نگاهی بنداز ببین دینت چیه. بعد بگو * به تو چه… تکلیف خودتو روشن کن برو دینتو عوض کن بعد هر طور که میلته لباس بپوش. اینو هم بگم من پوششم حجاب کامل نیست اما نه اینطوری……! ممنونم از عکساتون و زحمتی که میکشید


مرجان گفته :

خوب میکنن…بترکه چشم حسودا…


مهشید گفته :

مگه ما و شما رو تو یه قبر میزارن این چه وضیعیه هر چی بیشتر گیر بدین بدتر میکنیم


علی گفته :

وقتی خودت دخترا از ارزششون گذشتند و دوست دارند ابزاری برای حال کردن پسرا باشند کاری نمیشه کرد اصلا لخت بشید تا ابزار بهتری باشید واقعا ایول به اونایی که دختر رو خرید و فروش میکردند آخه اینا جنبه ی اهمیت دادن رو ندارتد که


هانيه گفته :

تو کشورى که مرداش ابرو بر می دارن بى غیرت شدن هیچ انتظارى نمیشه از زن داشت ، طرف میخواره که یکى فقط بهش نگاه کنه ، به اصطلاحى میشه گفت عقده اى شدن ، کاش مردامون غیرت ۳۰ سال پیش و داشتن.


گگگگگگ گفته :

خیلی بی ادب تشریف داری هانیه جان. متاسفم برات.


با ولایت گفته :

شما خانمهای بی حجآب یا بد حجاب ببینید تو چه کشوری دارین زندگی میکنید.اگ دلتون میخواد بدحجاب باشین براین تو کشورهای دیگه زندگی کنین.شماها که ایرانی نیستید. ایرانی اصیل برای حفظ کشور وبرای اینکه دشمنا به اهدافشان نرسن با اونا همکاری نمی‌کنه. حواسمان باشه حزب الشیطان نشیم


Amir Masoud گفته :

خانوما هرجور دوست دارن بگردن به هیشکیم هیچ ربطی نداره ختم کلام


shakiila گفته :

اینا که زیادم بی حجاب نیستن.توی ابادان و شهر های دیگه رو بیایید ببینید. در ضمن خوب نیست ادم زود قضاوت کنه. هر کس هر طور بخواد میگرده و به هیج کسی هم مربوط نیست. واقعا برای کسایی که زود قضاوت میکنن متاسفمممممم


الهام گفته :

به احترام حرمت حجاب حضرت زهرا و حضرت زینب سلام الله علیها . جامعه به گند کشیده شده بخاط بی حرمتی کردن واقعا فکر دل امام زمان(عج) نمی کنید که میبینه همه چیزو . شرم وحیا نمیکنید خجالت نمکشید اره همه دوست دارن جلب توجه کنن اما به چه قیمتی . دل شکستن امام زمان(عج) اشک حضرت زهرا (س) واقعا تا کجا میخواهین ادامه بدین…….


یگانه گفته :

برای اینها متاسفم ان شا الله همه چیز درست میشه ..اللهم عجل الولیک الفرج


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پاتوق سرا است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و تولید : هدشی