ثبت شده در پایگاه وزارت ارشاد

نبش قبر و رقصیدن با اجساد (+۱۸) !+عکس

نبش قبر و رقصیدن با اجساد (+۱۸) !+عکس ...


در میان مردم ماداگاسکار رسم رسوم های عجیبی وجود دارد که یکی از آنها  (فامادیهانا) نام دارد .که یکی از بزرگترین  جشنهای این مردم است که به چرخش استخوان شناخته شده است .

در این جشن عجیب مردم جسدهای اجدادشان را از درون قبر یا مقبره بیرون آورده و با لباسها و پارچه‌های نو قنداق می‌کنند و همراه با اجرای زنده موزیک گروهی ترتیب داده و با مرده می‌رقصند.

بقیه + عکس ها در ادامه مطلب …

برگزاری جشن و پایکوبی در کنار باقیمانده اجساد کسانی که دوست شان داشته ایم شاید کاری غیرانسانی و بی رحمانه به نظر برسد اما برای مردم ماداگاسکار این کار یک مراسم مذهبی برای احترام به درگذشتگان است.

این رسم بر اساس یک باور و اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته؛ براساس این باور ارواح مرده‌ها بعد از تجزیه کامل جسد و برگزاری مراسم و آیینی که شاید سالیان سال برگزار می‌شده، در نهایت به جهان اجداد و نیاکانشان ملحق می‌شوند.

این مراسم در ماداگاسکار تبدیل به آیین منظمی شده که معمولا هر هفت سال یک بار تکرار می‌شود و اقوام و قوم و خویش را دور هم جمع می‌کند. این مراسم بیشتر به خاطر هزینه زیاد تهیه کردن غذا برای تعداد زیادی از اقوام و دیگر مهمانان خیلی پرهزینه تمام می‌شود.

منتها اجرای این مراسم اخیرا سیر نزولی پیدا کرده، یکی از دلایل قیمت بسیار زیاد پارچه ابریشمی‌برای پوشاندن بدن مرده و دیگر تضاد و مخالفت برخی از سازمان‌های مسیحی با این آیین است.

 


برچسب ها : , , , ,
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پاتوق سرا است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و تولید : هدشی